Vyhľadaj
AKTUALITY, HEDLAJNY, TOP NOVINKY

Martin Jakubko súčasťou nášho tímu

14.02.2011, 13:50

Dnes na krátkom brífingu v priestoroch FK Dukla predstavil prezident FK Dukla Tomáš Geist našu novú posilu do útoku – Martina Jakubka. „Som veľmi rád, že chlapi držia slovo a Martin sa vrátil k nám. Na ako dlho, to bude ešte predmetom rokovania“, povedal na úvod p. Geist. "Na pôsobenie v Dukle mám dobré spomienky, to že som vtedy strelil 25 gólov mi nezaručuje, že budem v zostave, preto budem tvrdo makať, aby som si to miesto zaslúžil", povedal v krátkosti Martin a hneď po stretnutí s novinármi sa pridal k prvému mužstvu, aby s ním absolvoval prvý tréning.

Martin Jakubko sa narodil 26. februára 1980 v Chminianskej Novej Vsi. V mládežníckych kategóriách pôsobil v Sabinove, Vranove nad Topľou a Lipanoch. V rokoch 1999 až 2003 sa predstavil v najvyššej lige v drese Tatrana Prešov. Výkonnostný vzostup zažil po prestupe k nám do Dukly. Počas dvoch rokov rozvlnil súperovu sieť 25 krát. Jeho dobré výkony si všimol aj Vladimír Weiss, a tak si ho v roku 2006 zobral k sebe do Saturnu Moskva. V roku 2008 pôsobil v drese FK Chimki Jaroslavľ, nasledujúcu sezónu opäť v Saturne Moskva a posledným ruským pôsobiskom bolo Dinamo Moskva.
Debut v reprezentácii si pripísal v priateľskom zápase v roku 2004 proti našim južným susedom. V kvalifikácii do Afriky 2010 nastúpil v 6 stretnutiach a strelil 2 góly. Na MS 2010 dostal šancu na tri minúty v zápase s Holandskom. Hneď vybojoval jedenástku.