Vyhľadaj
AKTUALITY, HEDLAJNY, TOP NOVINKY

Posilou defenzívy Peter Chrappan

20.07.2012, 15:30

Dvadsaťsedem ročný stredný obranca Peter Chrappan sa v piatok stal hráčom Dukly Banská Bystrica po tom, čo v uplynulom období pôsobil v azerbajdžanskom Interi Baku.

Chrappan si okrem azerbajdžanskej najvyššej súťaže zahral aj v rakúskej Bundeslige, ale Corgoň ligu zatiaľ nevyskúšal. To aj napriek tomu, že je odchovancom bratislavského Interu. Po mládežníckych kategóriách sa ale rozhodol pre štúdium a nižšiu rakúsku súťaž. Hral za FC Stadlau odkiaľ neskôr prešiel do známeho klubu SV Mattersburg, ktorého dres v minulosti obliekal napríklad aj súčasný asistent trénera pri juniorke Dukly Tibor Zátek.

Chrappan v drese Mattersburgu následne okúsil aj najvyššiu rakúsku súťaž, odkiaľ v roku 2011 odišiel do futbalovo exotického Azerbajdžanu. "Keď som bol v Rakúsku, boli tam na sústredení a mal som možnosť ísť k nim na skúšku a poznal som tam jedného hráča. Vedel som teda do čoho idem a chcel som vyskúšať niečo nové. Rok som to skúsil, ale kultúra krajiny mi veľmi nepadla a na základe toho som si povedal, že tam už nechcem zostať," približuje skúsený obranca.

Banskobystrická Dukla hľadala počas letného prestupového obdobia vhodného hráča pre zvýšenie konkurencie v defenzíve: "Bol som na Slovensku a z Dukly sa dozvedeli, že som voľným hráčom. V hre boli aj ďalšie kluby, ale chcel som sa vrátiť do prostredia, ktoré poznám a slovenskú ligu som ešte nevyskúšal. Zavážilo aj jednanie s pánom Geistom, ktoré bolo veľmi korektné a vnútorný pocit mi povedal, že v Banskej Bystrici to môže byť dobré. Aj keď z kolektívu bližšie poznám len Rada Augustína," dodal bratislavský rodák, ktorý sa už počas týždňa pripravoval s tímom Norberta Hrnčára.

Po dnešnom dotiahnutí administratívnych záležitostí tak už bude plne k dispozícii aj v sobotňajšom zápase 2. kola Corgoň ligy, ktoré je naplánované už na zajtra. Prvý domáci zápas sezóny odohráme proti Trenčínu na Štiavničkách v sobotu od 19.30 h a veríme, že pri ňom nebudete chýbať.